Kışın güzel cilt için altın kurallar

Kış mevsiminin gelmesiyle özellikle soğuklarda cildimizin güzel görünmesi için gerekli olan altın niteliğindeki kuralları sizlerle paylaşıyoruz.

Kışın güzel cilt için altın kurallar
21 Aralık 2020 - 10:44

Bol Su İçin ve Nemlendirici Kullanın

Cilt, soğuk hava kan dolaşımını azaltır. Bu duruma bağlı olarak, ter ve yağ bezleri az çalışır, cildin ihtiyaç duyduğu antioksidanları da almamasına sebep olur. Ayrıca soğuk havalarda cilt kuruluğu, cildin yağ kaybetmesinin en büyük nedenidir.Bu nedenle cildi nemlendirmek ve daha canlı görünmesini sağlamak için bol bol su içilmeli ve cilt tipine uygun doğru nemlendirici kullanılmalıdır.

Balık,Taze Meyve ve Sebze Tüketin

İnsan sağlığı açısından kanıtlanmış birçok faydası bulunan omega 3 yağ asitleri cilt içinde çok önemlidir.Omega 3 için özellikle balık tüketimi ihmal edilmemelidir.Ayrıca günlük yaşantımızda meyve ve sebzeyede önem  vermeliyiz.Cilt parlaklığı için cildin ihtiyacı olan vitamin,mineral ve doymamış yağların dengesini sağlamak gerekir.

Dudaklarda Kurumasın

Dudaklar kurumaya en elverişli bölgelerdir çünkü yağ üretme özellikleri yoktur.Kuruyan dudakları ıslatmaktan kaçınmalı ve nemlendirici kremler sürerek kuruluğunu önlemeliyiz.

Yatma Posizyonunuza Dikkat Edin

Bizler fark etmeyiz ama yüz üstü uyumak yüz kırışmasını sebeplerinden biridir.Yüzde ve özellikle dekolte bölgesinde belirgin kırışıklıklara neden olur. Her ne kadar gece bu pozisyonu korumak zor olsa da, en azından yüzüstü uykuya dalmamaya özen gösterin. Yüzüstü yatma alışkanlığı olmayan kişilerin daha az kırışıklığı olduğu görülmektedir.Bu nedenle sırt üstü uyumaya alışkanlık haline getirmeliyiz.

Cildinize Göre Sabun Seçimi Çok Önemli

Cilt bakımı bebeklik döneminden itibaren yapılmalıdır.Cilt tipinize uygun doğal olan sabunla kullanmalısınız. İyi dinlendirilmiş, fazla kloru alınmış bir su da bir toniktir. Nemlendirici olarak da hiçbir şey yoksa bir acı badem sütü, badem yağı kullanabilirsiniz.Badem sütüyle de makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Gözlerinizi Ovuşturmayın 

Yorgunlukta, uyku geldiğinde ya da gözler kaşındığında onları ovuşturmak herkesin yaptığı bir harekettir. Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak, çizgilerin oluşmasına sebep olur. Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız bu alışkanlığı en kısa sürede bırakmalısınız.

Cildinizi Yeni Yöntemlerle Gençleştirin

Cilt yaşlandıkça bir çok sorunlar baş gösterir.Ayrıca ileri yaşlarda yaşlılık lekeleri kendini belli etmeye başlıyor. Mimik çizgileri (alında, kaş çatağında, yanaklarda) belirginleşiyor.Yüzdeki tüm kırışıklar da kendini göstermeye başlıyor.Ancak son yıllarda gelişen teknoloji ve tedavi seçenekleri sayesinde (fokuslu ultrason,gençlik aşısı,altın iğne gibi...) cilt gençleşmeye başlayabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029