Kocaelili müzik grupları, Fahrettin Koca'nın sözlerini derleyerek korona bestesi yaptılar

Kocaelili 2 farklı müzik grubu, bir araya gelerek pandemi günlerinde farkındalık oluşturması amacıyla 'korona şarkısı' yaptı. Grup, bestenin sözlerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın pandemi sürecinin başından itibaren olan sözlerini derleyerek oluşturduklarını söyledi.

Kocaelili müzik grupları, Fahrettin Koca'nın sözlerini derleyerek korona bestesi yaptılar
23 Aralık 2020 - 12:44 - Güncelleme: 23 Aralık 2020 - 12:51
Kocaeli'nde müzisyenlik yapan 2 farklı müzik grubu bir araya gelerek maske ve sosyal mesafe konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 'Korona' isimli şarkıyı yaptı. Pandemi günlerinde maske, sosyal mesafe ve kuralları göz önünde bulunduran grup üyeleri, stüdyoda buluşup kayıt almak yerine evlerinden online olarak bir araya gelerek kayıt işlemini gerçekleştirdi. Kısa sürede büyük kitlelere ulaşan "korona" şarkısı 20 binin üstünde tıklanma sayısına ulaştı.


"ŞARKIYI KAMU SPOTU GİBİ BESTELEDİK"

Şarkıyı kamu spotu gibi besteleyerek tüm insanlara ulaşmayı amaçladıklarını dile getiren Müzisyen Serhat Coşkun, "Şarkıyı 18 Aralık'ta yayınladık. Bizim görmüş olduğumuz yirmi bin üstünde bir dinlenmesi var. Çok memnunuz evet, bizim özellikle hedef kitle olarak seçtiğimiz elbette ki bütün vatandaşlarımız. Biz bu şarkıyı yaparken bütün dünyaya yapmayı düşündük esasında çünkü şarkıyı kamu spotu gibi besteledik, kamu spotu gibi yaptık insanların diline bir anda dolanabilecek şekilde yaptık o yüzden hedef kitlemiz tüm insanlığın hayrına olması. Aslında biz besteyi pandeminin ilk başladığı zamanlarda birlikte hazırladık. Fakat o zaman biz de pandemi kurallarına uyduğumuz için bizde dışarıya çıkamadığımız için yasaklara uyup o yüzden son üç ayda üstüne yoğunlaşıp kayıt yapıp sizlere sunabildik" dedi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029