SEC, Ripple'a (XRP) Dava Açacak.

Ripple, SEC tarafından dava edileceğini söyledi.

SEC, Ripple'a (XRP) Dava Açacak.
22 Aralık 2020 - 13:18 - Güncelleme: 22 Aralık 2020 - 13:25
Ripple, SEC doğrulusunda dava edileceğini söyledi. Kripto para sektörünün en mühim şirketlerinden biri olan Ripple, Pazartesi akşamı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) lisanssız menkul değerlerin satışı iddiasıyla şirkete karşı bomba gibi bir dava açmaya hazır olduğunu söyledi.

Davada Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen de sanık olarak gösterilecek. SEC sözcüsü Judith Burns, dava ile ilgili yorum yapma ya da dava olacağını teyit etme talebini reddetti. SEC’e göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri menkul değer değil. Fakat, XRP menkul değer. Bu amaçla de Ripple usülsüzlükle suçlanıyor.

Ripple’in dava açılmak üzere olduğunu açıklama kararı alışılmadık bir karar. Garlinghouse, gelen Biden yönetiminin, kripto para birimi endüstrisine Trump yönetiminden daha dostça yaklaşabileceğini öngördü ve Ripple’ın engelleyici duyurusunun siyasi bir bileşeni olma ihtimalini öne sürdü. Garlinghouse ilaveten SEC’in tatilden derhal evvelce dava açma kararını da patlattı ve Ripple’ın davayla mücadele edeceğini söyledi. Garlinghouse, şunları söyledi:

“Şok edici. Bu, bütün kripto para endüstrisine ve Amerikan yeniliğine yönelik bir saldırı.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029