Sergen Yalçın isyan etti

Sergen Yalçın maç sonrası TFF yi eleştirdi.

Sergen Yalçın isyan etti
18 Aralık 2020 - 01:57 - Güncelleme: 18 Aralık 2020 - 02:00

Beşiktaş'ın Hocası Sergen Yalçın, Türkiye Kupasında oynadığı rakibi Tarsus İdman Yurdu'nu 3-1 yenerek son 16 turuna kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.“Güzel bir maç oldu. Rakibi de kutluyorum. Maça iyi bir kadroyla başladık. Sahada oynayan çoğu oyuncumuz ligde de forma giyiyor. Az süre bulan oyuncularımızı da kullandık. Oyuncularımın performansından memnunum.

Lig uzun bir maraton. Ligin sonu için konuşmak doğru olmaz. Puan olarak tam istediğimiz noktada değiliz. Her geçen gün daha iyi olacağız. İyi yoldayız.

Türk futbolu hakkında belirttiğim görüşlerim nedeniyle sportmenliğe aykırılık gerekçesiyle ceza aldım. VAR nedeniyle 5-6 puan kaybettiğimizi düşünüyoruz. VAR’dan lehimize hiç karar çıkmadı. Hakkımıızı savunmak zorundayız.” dedi. 

Var Sistemine Eleştiri

Yaptığı açıklamalar nedeniyle kendisine 36 bin TL ceza verilmesine tepki gösteren Sergen Yalçın, "36 bin TL ceza vermişler, sportmenliğe aykırı konuşmalarımdan. Sportmenliğe aykırı ne konuştum ben? Ben Türk futbolu ile ilgili düşüncelerimi belirttim ve herhalde bununla ilgili bir hakkım vardır. Bizim oynadığımız maçlarda VAR ile verilenlere bir baksınlar, ben sadece bunu söylüyorum. VAR daha lehimize karar vermedi, aleyhimize verilenlere bir baksınlar. Biz VAR'dan 5-6 puan kaybettiğimizi söylüyoruz, herhalde bunu söyleyebiliriz. Bir hafta önce Raşit'in ceza alanı içinde Raşit'in elle oynamasına devam deyip, öteki hafta bize karşı veriyorlar. Hangisi doğru, hangisi yanlış, kimse bilmiyor. Ceza alanı içinde nasıl penaltı olacak, hangisi verilecek kimse bilmiyor. Avantaj kuralında sarı kart göstermiyoruz deniyor, onu soruyoruz, bize verdin, kuralda yok diyorsun. Öbür maç lehime olunca uygulamıyorsun. Bu nasıl kural, onu soruyorum ben. Ne yapalım, bir şey konuşmayalım mı? Sonra kenarda nasıl duracağız? Konuşmak, hakkımızı savunmak zorundayız. Hata da yapabiliriz, belki pozisyonlara göre yanlış da söyleyebilirim ama genele baktığımızda lehime ne verilmiş? 50 metreden kalecim atılıyor, ne VAR devreye giriyor, ne bir şey. Ben bunları söylüyorum, bunlar sportmenliğe aykırıysa ne yapabilirim?" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029