Son dakika | Bakan Koca açıkladı

Biontech aşısında son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıklamanın ardından Prof. Dr. Uğur Şahin'in de müjdesini vermiş olduğu biontech koronavirüs aşısı ile alakalı çok kritik bir bilgilendirme daha geldi. Biontech - Pfizer kovid-19 aşısının kimlere vurulup kimlere vurulmayacağına ilişkin kriterleri açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin mRna teknolojisi ile bulduğu biontech aşısıyla ilgili neden böyle bir (yapılacak ve yapılmayacaklar) adım atıldığını da anlattı. İşte Bakan Koca'nın koronavirüste son dakika verileri, mutasyon ve mRna biontech aşısının kimlere yapılacağı açıklaması

Son dakika | Bakan Koca açıkladı
27 Aralık 2020 - 18:39
Biontech aşısında son dakika... Anlaşmaları tamamlanan ve Türkiye'ye geleceği önceki gün bizzat çalışmanın sahibi Prof. Dr. Uğur Şahin tarafından açıklanan Pfizer-Biontech aşısına dair Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çok önemli bir açıklama geldi. Bakan Koca koroanvirüs mutasyonuna ilişkin çok kritik bir bilgi verirken biontech aşısının kimlere yapılıp kimlere yapılmayacağını, burda kriterin ne olacağını açıkladı. İşte Türkiye'de korona virüsüne dair son gelişemeler Bakan Koca'nın mutasyon ve biontech aşısı açıklamaları;

GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSUNDA TÜRKİYE'DE SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı Sağlık Bakanlığı son verileri ışığında Türkiye'de son 24 saatte 178 bin 872 Kovid-19 testi yapıldı, 15 bin118 kişinin testi pozitif çıktı, 253 kişi öldü. Türkiye Günlük Koronavirüs tablosu hemde Bakanlığa ait "covid19.Saglik.Gov.Tr" adresinden de paylaşıldı. Güncel verilere göre, son 24 saatte 178 bin 872 Kovid-19 testi gerçekleştirildi.

TÜRKİYE'DE İYİLEŞEN KORONAVİRÜS HASTA SAYISI

Son 24 saatte, 23 bin 231 kişinin Kovid-19 tedavisi/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 1 milyon 994 bin 34'e yükseldi. Toplam test sayısı 23 milyon 605 bin 813'e ulaştı, vaka sayısı 2 milyon 133 bin 373, vefat sayısı 19 bin624, ağır hasta sayısı 4 bin 501 oldu.

ZATÜRRE RAKAMLARI BELLİ OLDU!

Haftalık verilere göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı % 4,1, yatak doluluk oranı % 50,8, erişkin yoğun bakım doluluk oranı % 68,2 ventilatör doluluk oranı % 40, ortalama temaslı tespit süresi 10 saat, filyasyon oranı ise % 99,9 olarak gerçekleşti.
 

BAKAN KOCA: AĞIR HASTA SAYISINA DİKKAT

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından günlük verilere ilişkin yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Bugün tespit edilen 3002 yeni hasta var. Vaka sayısı, aktif vaka sayısı ve hasta sayısı düşmeye devam ediyor. Ağır hasta sayımızdaki düşüş de devam ediyor. Bu güzel haberleri sürekli hale getirecek olan aşılama programı etkisini gösterene kadar mücadele."

İSTANBUL'DA KISITLAMA

İçişleri Bakanlığının koronavirüs genelgesi gereği dün 21.00'de başlayan vePazartesi günü Saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma yasağı sebebiyle İstanbul'da saat 17.00'den sonra kentin sokakları sessizliğe büründü. Kent genelinde sokaklar, caddeler, meydanlar ve sahiller sakin olurken, yalnızca genelge doğrultusunda dışarıya çıkmalarına izin verilenler ve şehri ziyarete gelen turistlerin hareketliliği görüldü. Meydanlar ve işlek caddelerde pek çok iş yerinin kapalı olduğu görülürken, alışveriş yapabilmek için market ve fırına gidenlerin yoğunluk oluşturmuş olduğu gözlendi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029