SON DAKİKA - Bilim Kurulu üyesinden kritik koronavirüs mutasyon uyarısı!

Britanya'da ortaya çıkan ve mutasyona uğrayan Koronavirüs'le ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü açıklamada bulundu. Özlü açıklamasında: "B.1.1.7 virüsü, 2021’de yeni bir küresel dalgalanmaya neden olabilir" ifadeleri kullandı.

SON DAKİKA - Bilim Kurulu üyesinden kritik koronavirüs mutasyon uyarısı!
21 Aralık 2020 - 09:08 - Güncelleme: 21 Aralık 2020 - 09:16
Britanya'da ortaya çıkan ve mutasyona uğrayan Koronavirüs'le ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "İngiltere'den bildirilen B.1.1.7 virüsü, 2021'de yeni bir küresel dalgalanmaya neden olabilir" dedi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) mutasyona uğrayan virüsün %70 daha bulaşaıcı olduğunu bildirdi. DSÖ'nün açıklamasında "Covid-19'un yeni mutasyonu hakkında Britanyalı yetkililerle yakın temas hâlindeyiz. Analizler ve süren çalışmaların sonuçlarını paylaşmaya devam edeceğiz. Üye ülkeleri ve kamuoyunu yeni virüs mutasyonunun özellikleri hakkında bilgi sahibi oldukça bilgilendireceğiz" ifadeleri yer aldı.

Bilim Kurulu üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü ise sosyal medya hesabından açıklama yapan şu ifadeleri kullandı:


YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029