SON DAKİKA | Esnafa kira yardımı ve hibe desteği detayları belli oldu! Kira yardımı ve hibe desteği kimlere, nasıl verilecek?

Esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren kira yardımı ve hibe desteği konusu bir süredir gündemdeki yerini korurken konu ile alakalı son dakika haberleri geldi. Ticaret Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sektörlerde faaliyet gösterenlerin de bu destekten faydalanma hakları olurken hibe desteği ve kira yardımından kimlerin faydalanacağı da belli oldu. Resmi Gazete’de yer alan karara göre; gerekli şartları sağlayanlar bu imkandan yararlanabilecek. Peki; kira yardımı ve hibe desteği kimlere, nasıl verilecek? İşte son dakika haberinin ayrıntıları!

SON DAKİKA | Esnafa kira yardımı ve hibe desteği detayları belli oldu! Kira yardımı ve hibe desteği kimlere, nasıl verilecek?
23 Aralık 2020 - 09:09
Başkan Erdoğan'ın geride bıraktığımız günlerde açıkladığı esnaf ve sanatkarlara ilişkin hibe desteği ve kira yardımı ile alakalı son dakika haberi geldi. Esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı olan vergiden muaf olanlar, faal olanlar gibi gerekli koşulları sağlayanlar bu imkandan yararlanabilecek. Büyükşehirlerde 750 lira, diğer illerde ise aylık 500 lira olacak ve 3 ay boyunca ödenecek olan kira yardımı ve hibe desteği kimlere, hangi koşulları sağlayanlara verilecek? Kira yardımı ve hibe desteği ayrıntıları belli oldu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları!

KİRA YARDIMI VE HİBE DESTEĞİ DETAYLARI BELLİ OLDU!

Kira yardımı ve hibe desteği ayrıntıları belli oldu. Gerekli koşulları sağlayanlar bu imkandan yararlanabilecek. Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Ticaret Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu sektörlerde faaliyette bulunanler hibe ve kira yardımı alabilecek…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geride bıraktığımız günlerde açıkladığı esnaf ve sanatkarlara ilişkin hibe, kira yardımına dair desteklerden kimlerin faydalanacağı belli oldu.

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Ticaret Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu sektörlerde faaliyette bulunanler hibe ve kira yardımı alabilecek.

Esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı olan vergiden muaf esnaf ve sanatkarlar, faal olan ve ticari kazançları basit usulde tespit edilenler, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden etkilenen ve Ticaret Bakanlığı tarafından tespit edilen sektörlerde faaliyette bulunan esnaf ve sanatkarlar hibe ve kira yardımından faydalanacak.

Kira yardımları büyükşehirlerde 750 lira, diğer illerde ise aylık 500 lira olacak ve 3 ay boyunca ödenecek.

İşyeri kira bedeli kira desteğinin altında olması halinde işyeri kira bedeli kadar kira desteği verilecek.

Hibe desteği ise Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029