YouTube'dan şok karar. Türkiye'ye ofis açıyor.

YouTube, Türkiye'de yerel bir tüzel kişi temsilci atama ve ofis açılmasıyla ilgili süreci başlatma kararı aldığını bildirdi.

YouTube'dan şok karar. Türkiye'ye ofis açıyor.
18 Aralık 2020 - 09:46 - Güncelleme: 18 Aralık 2020 - 10:07

Youtube yaptığı açıklamada, şirketin, şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığını korurken, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösterdiği bildirildi.

Tartışmalara konu olan  5651 sayılı kanunla (İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun) sosyal ağ platformları için getirilen yükümlülüklerin son birkaç aydır bütün yönleriyle incelendiği anlatılan açıklamada;

"Youtube'un Türkiye'deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin Youtube'da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak Youtube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz." 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Verification: eabb16fb4d590029